Ławek nigdy za wiele

– W Świdniku jest za mało ławek. Ich brak uciążliwy jest zwłaszcza dla seniorów, którzy podczas spacerów nie mają gdzie przysiąść i odpocząć – zauważa miejski radny Maciej Kantor (ŚWS) i prosi magistrat o pochylenie się nad tym problemem.


Według radnego na brak wystarczającej liczby miejsc gdzie można by usiąść i odpocząć, najbardziej narzekają osoby starsze, pokonujące trasę z osiedla Brzeziny do ścisłego centrum w okolice galerii Venus.

„Ten problem był już poruszany i na sesjach rady miasta i w mediach, ale jak na razie niewiele to zmieniło. Należy wziąć wreszcie pod uwagę głos seniorów z naszego miasta i wyjść naprzeciw ich potrzebom” – podnosi radny Kantor w swojej interpelacji skierowanej do burmistrza Waldemara Jaksona.

Burmistrz zapewnia radnego, że urząd pamięta o seniorach i co roku montuje nowe ławki na miejskich skwerach i chodnikach. Jak wskazuje włodarz Świdnik, a nie inaczej jest w tym roku – w maju ławki ustawiono np. przy przystankach autobusowych, a w czerwcu pojawią się one wzdłuż ul. Wyszyńskiego i przy łączniku ul. Spółdzielczej z terenem, na którym znajduje się Galeria Venus.

Ponadto burmistrz przypomina, że w ubiegłych latach ustawiono używane, ale odnowione siedziska w miejscach wskazanych we wniosku do Budżetu Obywatelskiego. „Jesteśmy otwarci na potrzeby seniorów w miarę posiadanych środków i możliwości, pamiętając przy tym o fakcie, że możemy działać na terenach stanowiących własność Gminy Miejskiej Świdnik bądź terenach, których stan prawy nam to umożliwia” – odpisał radnemu burmistrz, prosząc jednocześnie o wskazanie miejsc, w których jego zdaniem trzeba ustawić dodatkowe ławki, aby miasto mogło odnieść się do konkretnych lokalizacji.

– W najbliższym czasie zamierzam wskazać dokładne miejsce, gdzie brakuje ławek. Mam nadzieję, że urząd pozytywnie rozpatrzy moje propozycje – mówi Maciej Kantor. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here