Lecimy na rekord

Port Lotniczy Lublin ma za sobą kolejny udany miesiąc. W kwietniu z lubelskiego lotniska skorzystało 38 127 pasażerów, a liczba operacji lotniczych wzrosła niemal o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. To dobry prognostyk przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym.

W kwietniu Port Lotniczy Lublin obsłużył o 3,19 proc. więcej pasażerów niż w analogicznym okresie 2025 roku. Jeszcze wyraźniejszy wzrost odnotowano w liczbie operacji lotniczych. Było ich 446, czyli o 19,89 proc. więcej niż rok wcześniej.

Na lepsze wyniki wpłynęło m.in. uruchomienie nowych połączeń regularnych do Maastricht w Holandii oraz Trapani na Sycylii. Kwiecień przyniósł też początek sezonu czarterowego, który tradycyjnie otworzyły loty do tureckiej Antalyi.

Przed lotniskiem najbardziej intensywny okres w roku. Od 27 maja pasażerowie będą mogli polecieć do Heraklionu, a w czerwcu oferta poszerzy się jeszcze bardziej. W rozkładzie pojawią się połączenia do Barcelony-Girony, Monastyru, Hurghady, Splitu, Rijeki oraz Burgas. Nowością będzie zwłaszcza Rijeka w Chorwacji, która uzupełni lubianą wakacyjną ofertę nad Adriatykiem.

Lubelski port przypomina także o krajowym połączeniu do Gdańska, popularnym wśród pasażerów wybierających szybki wylot nad polskie morze zamiast wielogodzinnej podróży samochodem lub pociągiem. Rd, źródło PLL