Leclerc rezygnuje z Rodziny Trzy Plus

Z miejskiego programu „Rodzina Trzy Plus” przed końcem 2016 roku wycofał się jeden ze jego strategicznych partnerów – sieć hipermarketów E.Leclerc. Zarówno hipermarket na Zana, jak i sklep na Turystycznej uczestniczyły w tym projekcie prawie od samego początku.
Rodziny doceniały oferowane im w ramach karty zniżki, a te nie należały do najmniejszych.

Posiadacze Karty mogli otrzymać 20 procent rabatu zarówno na tekstylia dziecięce, jaki i artykuły szkolne, plastyczne, prasę oraz książki. Wielodzietni nie kryją swojego rozczarowania tą informacją. – Właśnie ta zniżka była powodem, dla którego robiliśmy tam większe rodzinne zakupy – mówi pani Edyta, mama czwórki dzieci, mieszkanka LSM-u. – Mam wielu znajomych z większą ilością dzieci, którzy specjalnie przyjeżdżali do „Leclerka” na zakupy przed nowym rokiem szkolnym. Sama oszczędzałam na nich około 50 złotych. Bardzo żałuję, że sklep się z tego wycofał i nie rozumiem, skąd taka decyzja – dodaje. Oba lubelskie sklepy od lat były laureatami w konkursie na „Miejsce Przyjazne Rodzicom i Dzieciom”, w którym to rodziny wskazują podmioty im przychylne. Również i w ubiegłym roku spółka znalazła się na podium, a tytuł laureata zdobyły dwa lubelskie sklepy sieci E. Leclerc z siedzibą przy ul. Turystycznej i ul. Zana, pokonując 143 kandydatów.

– Firma E. Leclerc, informując Miasto Lublin o swojej decyzji, dotyczącej zakończenia udziału w Programie „Rodzina Trzy Plus”, wskazała, że decyzja ta podyktowana została nowymi projektami, które zamierza realizować w 2017 roku. Z przekazanej informacji wynika, że wśród działań skierowanych do różnych grup odbiorców, w tym również dla rodzin, planuje wprowadzić zupełnie nowy program lojalnościowy dla klientów E. Leclerca – mówi Barbara Danieluk, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin. Mimo złożonego zapytania o uzasadnienie decyzji przed zamknięciem numeru odpowiedzi od samej firmy E. Leclerc nie uzyskaliśmy. W chwili obecnej w Lublinie mamy ponad 4 tysiące dużych rodzin, którym członkom do tej pory wydano ponad 13 tysięcy Kart Dużej Rodziny, przyznawanych rodzinom z trójką i większą ilością dzieci.
(EM.K.)