Leczenie na najwyższym europejskim poziomie!

Otwarcie pawilonu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie

Znowu mamy dobre informacje dla pacjentów marszałkowskich szpitali. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie został wyremontowany kolejny oddział, a w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie oddano do użytku nowy pawilon szpitalny Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.


Przed tygodniem donosiliśmy o gruntownej przebudowie oddziału ginekologii i położnictwa oraz pomieszczeń Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w szpitalu Wyszyńskiego, które tym samym stały się jednymi z najnowocześniejszych w Polsce. Teraz przyszła pora na urologię i onkologię urologiczną w Centrum Leczenia Kamicy Układu Moczowego.

– Dzięki zmodernizowaniu urologii pacjenci będą operowani w dużo lepszych warunkach, gdyż budynek jest nie tylko dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale został także wyposażony w nowy sprzęt medyczny – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, które na modernizację oddziału wydało 4,2 mln zł. Znaczna część środków pochodziła z Regionalnego Programu Operacyjnego WL na lata 2014-2020.

Celem prac było dostosowanie pomieszczeń w bloku „C” na III piętrze oraz w bloku „B” na I piętrze do nowych funkcji. W wyremontowanym budynku urologii zlokalizowano 21 łóżek w salach jedno-, dwuosobowych oraz dwóch salach pooperacyjnych, które zostały przystosowane do wykonywania zabiegów endoskopowych oraz operacji otwartych.

Oddział wyposażony został kompleksowo w nowoczesny sprzęt endoskopowy, w tym w videoureteroskopy i videocystoskopy. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Lubelskiego zostanie zakupiony nowy aparat do pozaustrojowego kruszenia złogów układu moczowego.

Remont za blisko 25 milionów

W ubiegłym tygodniu dobrymi wieściami pochwalił się również Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, gdzie w środę do użytku oddano nowy pawilon szpitalny Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Na dostosowanie trzech kondygnacji nadziemnych z podpiwniczeniem na potrzeby pacjentów wydatkowano blisko 25 milionów. 85% środków palcówka otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, resztę pokryto z budżetu województwa i państwa. – Cieszę się, że przy wsparciu środków europejskich udało się wyremontować tę część szpitala. Dzięki temu poprawią się warunki pobytu pacjentów oraz zwiększy się komfort pracy personelu medycznego. – podkreślił obecny na uroczystości otwarcia Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego

Wyremontowany pawilon został wyposażony w 80 łóżek oraz urządzenia medyczne, co znacząco poprawi jakość świadczonych usług medycznych.

Dzięki modernizacji zwiększy się także liczba pacjentów, którzy będą mogli leczyć się w szpitalu neuropsychiatrycznym. Również osoby niepełnosprawne będą mogły swobodnie korzystać z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

W pawilonie znalazły się pomieszczenia terapeutyczno-rehabilitacyjne, oddział dzienny zaburzeń nerwicowych oraz centralna sterylizatornia funkcjonująca na potrzeby całego szpitala. LB

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here