Legendy Ziemi Krasnostawskiej

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie od kilkunastu lat organizuje dla klas czwartych szkół podstawowych konkurs literacko-plastyczny „Legendy ziemi krasnostawskiej. W osiemnastej edycji jury w składzie: Eliza Nesteruk, Joanna Kawęcka, Elżbieta Patyk oceniło 52 prace nadesłane na konkurs z 11 szkół z terenu powiatu.

W kategorii literackiej zadanie polegało na napisaniu własnej legendy związanej z miejscowością powiatu krasnostawskiego. Nagrody w tej kategorii otrzymali: Patryk Dobosz (SP nr 3 w Krasnymstawie), Magdalena Frańczuk (SP w Krupem), Robert Kozioł (SP w Fajsławicach), Rafał Krzywicki (SP w Gorzkowie), Cezary Puławski (SP w Gorzkowie), Konrad Malesza (SP w Siennicy Nadolnej). Wyróżnieni zostali: Agata Choma (SP nr 1 w Krasnymstawie), Oliwia Hawryluk (SP Siennica Nadolna), Paweł Rybczyński (SP w Siennicy Nadolnej), Zuzanna Weremko (SP w Łopienniku Dolnym), Antonina Witko (SP nr 3 w Krasnymstawie), Szymon Zegar (SP w Gorzkowie).

W kategorii plastycznej zadanie polegało na zilustrowaniu legendy dotyczącej powiatu krasnostawskiego. Nagrody otrzymali: Kamil Borys (SP w Kraśniczynie), Lena Cichosz (SP nr 1 w Krasnymstawie), Beata Dziwisz (SP w Łopienniku Dolnym), Sławomir Dziwisz (SP w Łopienniku Dolnym), Filip Sokoluk (SP w Łopienniku Dolnym). Wyróżnienia: Julia Bis (SP w Siennicy Różanej), Iga Bodio (SP nr 4 w Krasnymstawie), Bartosz Lupa (SP w Łopienniku Dolnym), Filip Skubisz (SP w Siennicy Nadolnej), Patryk Tokarski (SP w Siennicy Nadolnej). (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here