Legendy Ziemi Krasnostawskiej

Za nami rozstrzygnięcie dziewiętnastej już edycji konkursu literacko-plastycznego „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”, organizowanego przez Bibliotekę Powiatową.

Podsumowanie konkursu rozpoczął Zbigniew Atras, regionalista i autor książki „Bajdy wierutne, czyli 12 legend na XII wieków Szczekarzewa-Krasnegostawu”, który opowiedział zebranym o dziejach zamku krasnostawskiego. Oprawę muzyczną zapewniły Maja Szostak i Iga Bławat z pracowni muzycznej MDK. Jury w składzie: Joanna Hryniewicz, Joanna Kawęcka, Dorota Korkosz przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach – literackiej i plastycznej.

Nagrody w tej kat. literackiej otrzymali: Weronika Bociąg, Adrianna Czaban, Kamila Czochrowska, Amelia Kowalczyk, Julita Mazurek i Aleksandra Serwatka. Wyróżnieni zostali: Szymon Brzyszko, Mikołaj Czerwonka, Jan Kyc i Mikołaj Zielonka.

W kat. plastycznej nagrodzono: Łucję Bąk, Julię Henoszczenko, Oliwię Marciniak i Weronikę Wojciechowską. Wyróżnienia otrzymali z kolei: Emilia Bańka, Maryla Dutkowska, Julia Kiełb, Natalia Kostecka, Maja Szczupak i Kajetan Szumiło. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here