Leją asfalt aż miło

Nowy asfalt pojawił się również na ulicy Brzegowej

Wraz z wakacjami rozpoczęły się remonty świdnickich ulic. Na pierwszy ogień poszła ul. Smorawińskiego.


– Wzdłuż ul. Smorawińskiego, prowadzącej do spółdzielni mieszkaniowej, został przeprowadzony remont chodników wraz z wymianą krawężników i montażem słupków oddzielających pieszych od pasa ruchu. Wyeksploatowana nawierzchnia drogi została sfrezowana i pokryta asfaltem – mówi Przemysław Kozień, kierownik Referatu Infrastruktury Komunalnej w UM Świdnik.

Zmienia się także położona na os. Wschód ul. Hallera, będąca jedynym dojazdem do siedziby Straży Miejskiej i Przedszkola nr 5. Zniszczony asfalt zostanie zastąpiony kostką brukową. W planach jest też remont przyległych chodników, zjazdów i parkingów wraz z wymianą ich obrzeży oraz. Prace powinny zostać zakończone we wrześniu.

Powody do zadowolenia mogą mieć również mieszkańcy Brzegowej. W minionym tygodniu zakończyły się prace związane z kładzeniem asfaltu.

– Mieszkańcy ulicy Brzegowej od lat borykali się z trudnym dojazdem do swoich posesji – mówi burmistrz Waldemar Jakson. – Niedawno został uregulowany stan prawny i miasto stało się właścicielem drogi, co pozwoliło nam rozpocząć budowę. Cieszę się, że mieszkańcy osiedla w końcu zyskali komfortowy dojazd do swoich domów.

To nie jedyne zmiany, jakie zaszły na Brzegowej w ciągu ostatnich miesięcy. Ustawiono tu przystanek, na którym zatrzymuje się autobus nr 70 linii MPK, a także zamontowano oświetlenie na całej długości ulicy. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here