Letni repertuar po korekcie

Zmieniła się lista filmów, które zobaczymy w ramach Letniej Akademii Filmowej. Pierwsze głosowanie nad repertuarem trzeba było unieważnić.


Na początku czerwca mieszkańcy Świdnika mogli wybierać filmy, które miały zostać pokazane w ramach Letniej Akademii Filmowej – jednej z inicjatyw zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie odbywało się na Facebooku Kina LOT. Internauci mieli do wyboru 16 propozycji. Już po ogłoszeniu wyników okazało się, że głosowanie trzeba będzie powtórzyć. Jak tłumaczą pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, stało się to z przyczyn niezależnych – część filmów, które miały zostać pokazane nie ma licencji na kina plenerowe. Gdyby MOK zdecydował się je wyświetlić, złamałby prawo. Trzeba więc było zorganizować kolejne głosowanie. Oto ostateczna lista filmów wybranych przez świdniczan.
8 lipca, godz. 21 – „Rewolwer i melonik”, godz. 23.30 – „Królowie lata”,
22 lipca, godz. 21 – „Kryptonim U.N.C.L.E.”, godz. 23 – „Hiszpański temperament”,
5 sierpnia, godz. 21 – „Tajne przez poufne”, godz. 23 – „Chłopcy z ferajny”,
19 sierpnia, godz. 21 – „7 psychopatów”, godz. 23 – „Nietykalni”.
Filmy wyświetlane będą na terenach zielonych za kościołem św. Kingi. Widzowie będą mogli usiąść na przygotowanych leżakach, ale organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą koców na wypadek, gdyby zabrakło miejsc. (w)