Licealistek pomysł na biznes

Uczennice z I LO w Krasnymstawie, które zwyciężyły w polskiej edycji konkursu Social Innovation Relay wzięły udział w największym w Europie festiwalu przedsiębiorczości w Tallinie.

Trzy uczennice I LO w Krasnymstawie: Milena Lis, Aleksandra Skubisz i Maja Wieleba pod merytoryczną opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości, Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej reprezentowały Polskę na największym w Europie festiwalu przedsiębiorczości, który odbył się w stolicy Estonii – Tallinie. Wyjazd był nagrodą za wygraną w globalnym finale Social Innovation Relay. Dziewczęta zdobyły uznanie międzynarodowego jury za pomysł zagospodarowania zużytych jednorazowych maseczek ochronnych oraz odzieży, która nie nadaje się do dalszego użytkowania, jako składników przy produkcji legowisk i zabawek dla zwierząt.

Członkowie komisji konkursowej podczas oceny podkreślali, że poziom tegorocznej edycji SIR był bardzo wysoki, a to pokazuje, że młodzież jest obecnie bardziej świadoma tego, że nawet mały biznes może mieć wielki wpływ społeczny i środowiskowy. Młodzi chcą dokonywać zmian i mają świadomość, że nowoczesna firma to już nie tylko zysk, ale także przyczynianie się do dobrobytu ludzi i dbanie o środowisko. Udział w wydarzeniach zorganizowanych w ramach Gen-E 2022 był dla licealistek z I LO nowym i wartościowym doświadczeniem, a także okazją do wymiany opinii z innymi młodymi biznesmenami-innowatorami z różnych krajów. (ps)