Licytowali dla III LO

Aukcję po raz kolejny poprowadził Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru, absolwent Unii

W środę 5 grudnia w Trybunale Koronnym odbyła się kolejna aukcja Unici-Unitom. Była to już czwarta odsłona wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Unia Absolwentów.


Tradycyjnie w grudniu, w atmosferze świąt, organizowana jest niezwykła i wyjątkowa aukcja Unici-Unitom, którą zainicjowali cztery lata temu absolwenci III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej.

W ramach wydarzenia uczestnicy mieli okazję licytować obrazy, vouchery np. do salonu piękności, dwie patery – porcelanową oraz szklaną z bursztynem, grafiki absolwentów, bilety do teatru Buffo w Warszawie i albumy Beaty Kozidrak. Aukcję poprowadził Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru, a zarazem absolwent szkoły. Łączna suma i dochód uzyskany w ten sposób, zostaną podane w najbliższych dniach, ale organizatorzy zaznaczają, że w ubiegłym roku udało im się zebrać ponad 9 tys. zł.

– Przed czterema laty powstała cała idea z inicjatywy naszej absolwentki Krystyny Głowniak, która każdego roku przekazuje nam swoje cenne obrazy. Celem akcji jest pozyskanie środków dla uzdolnionej młodzieży. Jest to realizacja zadań statutowych Stowarzyszenia Unia Absolwentów. Każdego roku gromadzimy coraz więcej różnych przedmiotów, które są licytowane.

W związku z tym możemy pozwolić sobie na nagrodzenie najlepszego drugoklasisty, zorganizować tradycyjny konkurs recytatorski czy imprezę Unia Film Festiwal. Wszystko, co tu pozyskujemy, zostaje przekazywane na rzecz przedsięwzięć, które rozwiną zainteresowania i uzdolnienia naszej młodzieży – mówiła Anna Suszyna, prezes Stowarzyszenia Unia Absolwentów.

Władze szkoły planują również upamiętnić niedawno zmarłą polonistkę Beatę Nowak, kręcąc film o niej. Część pieniędzy pozyskanych podczas środowej aukcji zostanie przeznaczona na ten cel.

Joanna Niećko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here