Liderzy wspierali Grabczuka

Na szeroko rozumiane inwestycje w samorządach chcą postawić liderzy Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna z PO, Katarzyna Lubnauer z .Nowoczesnej oraz Barbara Nowacka. Cała trójka w ubiegły piątek przyjechała do Chełma wspierać Dariusza Grabczuka, ubiegającego się o urząd prezydenta Chełma oraz kandydatów na radnych miasta i sejmiku wojewódzkiego.


– Bez inwestycji nie ma rozwoju, nie utrzymamy młodych ludzi, by nie wyjeżdżali z miasta. Koalicja obywatelska taką wizję rozwoju regionu, miast ma – rozpoczął spotkanie z dziennikarzami poseł Platformy Obywatelskiej, Stanisław Żmijan.

Szef PO, Grzegorz Schetyna podkreślił, że cała koalicja obywatelska do wyborów samorządowych przywiązuje olbrzymią wagę. – Ważny jest rozwój całej Polski, a przede wszystkim tej części wschodniej, dlatego musimy wybrać dobrych gospodarzy miast, dobrych marszałków, radnych na wszystkich szczeblach samorządu, którzy w odpowiednim klimacie współpracy będą należycie wykorzystywać fundusze europejskie – mówił Schetyna. – Chodzi o to, by nie były one przeznaczane tylko na naprawę chodników, jak chce tego premier Morawiecki, ale żeby te pieniądze doprowadziły do cywilizacyjnych zmian. Nam udało się wpisać do programu Polski Wschodniej ponad 2 mld euro. Te pieniądze zostały zainwestowane tutaj, na Lubelszczyźnie. Do pięknego Chełma też mogą trafić kolejne środki, ale żeby tak się stało, musimy wybrać sensownych gospodarzy. Żeby wszystkim tutaj żyło się komfortowo i bezpieczniej. Taką osobą jest Dariusz Grabczuk, wieloletni samorządowiec. Wierzę, że mieszkańcy Chełma dadzą mu szansę – dodał przewodniczący Platformy.

Katarzyna Lubnauer, szefowa .Nowoczesnej, podkreśliła, że każda inwestycja to nowe miejsca pracy. A według niej, Dariusz Grabczuk to szansa dla Chełma. Barbara Nowacka z kolei stwierdziła, że Chełm jest miastem niedocenionym, z unikatowymi podziemiami kredowymi, w którym można jeszcze wiele zainwestować. – Nie zgadzamy się z polityką Prawa i Sprawiedliwości, które zapowiada, że jedyne pieniądze z rządu będą szły do samorządów rządzonych przez osoby związane z PiS – dodał Nowacka.

Liderzy Koalicji Obywatelskiej wraz z Dariuszem Grabczukiem, wicemarszałkiem województwa lubelskiego, Krzysztofem Grabczukiem, kandydującym do sejmiku oraz pozostałymi kandydatami na radnych zwiedzili jeszcze centrum miasta, rozmawiając również z mieszkańcami. (s)