Liftingu Kolejowej ciąg dalszy

Miasto ogłosiło przetargi na przebudowę kolejnego odcinka ul. Kolejowej – od al. Piłsudskiego do ul. Fabrycznej oraz na modernizację placu Dworcowego.

Na 550-metrowym odcinku ul. Kolejowej, od ronda Honorowych Dawców Krwi do ul. Starościńskiej, drogowcy pracują już od kilku tygodni. Wylali już pierwsze warstwy nowej nawierzchni. Prace mają zakończyć najpóźniej do 31 października br.

Niezależnie od tego miasto ogłosiło przetarg na przebudowę kolejnego odcinka tej ulicy – od al. Piłsudskiego aż do ul. Fabrycznej – razem z krętym i niebezpiecznym odcinkiem za przejazdem Kowelskim. Łącznie około 1,1 km. Zakres prac uwzględnia wymianę nawierzchni ulicy, chodników, oświetlenia, budowę ścieżek rowerowych, miejsc parkingowych, przebudowę i poszerzenie skrzyżowań, kanalizację deszczową, sieci teletechniczne oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego. Wartość całego projektu to ponad 11 mln zł, z czego 90 proc. pochodzić będzie ze środków UE. Niewykluczone, że przebudowa na tym odcinku ruszy jeszcze w tym roku.

Miasto ogłosiło także przetarg na modernizację placu Dworcowego przy ul. Kolejowej. Przypomnijmy – plac ma zyskać nową nawierzchnię, chodniki, parkingi, oświetlenie i zieleń. Część kosztów inwestycji także pokryje dofinansowanie.

Do przebudowy pozostaje jeszcze jeden odcinek ul. Kolejowej – od ul. Starościńskiej do al. Piłsudskiego. Ma zostać ujęty w przyszłorocznym budżecie.

Agata Fisz wyjaśnia, że etapowanie prac na ul. Kolejowej było konieczne: – Dofinansowania na tę inwestycję pozyskaliśmy z różnych programów, co wymusza odrębne procedury przetargowe. Inną kwestią była potrzeba zachowania przejezdności, a więc odcinkowego zamykania ruchu, aby nie doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego miasta. (mg)