Logistyk potrzebny od zaraz

Politechnika poszerza ofertę edukacyjną o kierunek na Wydziale Zarządzania.


– Przedsiębiorcy oczekują profesjonalnie przygotowanej kadry, która potrafi minimalizować ryzyko popełniania błędów w trakcie procesu podejmowania decyzji oraz podczas realizacji działań związanych z szeroko rozumianą logistyką. – mówi prof. Stanisław Skowron, dziekan Wydziału Zarządzania.

Inżynieria logistyki to studia I stopnia. Kierunek można studiować zarówno stacjonarne, jak i niestacjonarne. Żacy zakończą go uzyskaniem tytułu inżyniera. Później każdy z tym tytułem będzie mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich na takich kierunkach, jak np. logistyka, zarządzanie oraz zarządzanie i inżyniera produkcji.

Program nauczania stawia przede wszystkim na praktykę. Absolwenci zdobędą takie umiejętności, jak np. projektowanie systemów i procesów logistycznych i rozwiązywanie problemów powstałych w tych systemach za pomocą metod oraz technik inżynierskich. Oprócz tego studenci będą mogli pochwalić się wiedzą z zakresu logistyki wewnętrznej, funkcjonowania przedsiębiorstwa, zarządzania, informatyki, prawa, finansów, statystyki. Wśród logistyków trudno znaleźć bezrobotnych. – absolwenci takich i podobnych studiów znajdą zatrudnienie m.in. w handlu, usługach, spedycji, produkcji.

Joanna Niećko