„Lokum” coraz przytulniejsze

Wakacyjne miesiące minęły w TBS „Lokum” pod znakiem remontów. Część z zaplanowanych na ten rok prac została już wykonana, kolejne – m.in. wymiana ścian kurtynowych – czekają na realizację. Łącznie w tym roku na modernizację swoich zasobów spółka wyda 160 tys. zł.


Poprzedni rok był dla TBS „Lokum” w Świdniku pomyślny. Spółka zakończyła go zyskiem w wysokości ponad 255 tys. zł. Jej prezes, Jerzy Winnicki, deklarował, że wypracowany zysk zostanie przeznaczony m.in. na remonty i modernizację budynków oraz ogólną poprawę estetyki i bezpieczeństwa na osiedlu.
Zgodnie z tymi zapowiedziami wykonano już modernizację infrastruktury zewnętrznej – dojazdów i dojść do bloków o łącznej powierzchni ok. 200 mkw. Wyremontowane zostały również dwie najbardziej zniszczone klatki schodowe oraz osłony, bariery i słupy balkonowe w blokach przy ul. Modrzewiowej 3A, 5A i 5B.
– Mając na uwadze zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej we wszystkich blokach naszej spółki, wymienionych zostało 56 opraw oświetleniowych na oświetlenie ledowe z czujnikami ruchu w wiatrołapach i przed klatkami schodowymi. Ponadto wykonano częściową modernizację ściany fundamentowej z udrożnieniem odpływu w budynku przy ul. Modrzewiowej 7 – mówi J. Winnicki.
To nie koniec zaplanowanych prac. W kolejnych miesiącach spółka zakłada wymianę ścian kurtynowych w klatkach schodowych z drewnianych na aluminiowe. Koszt jednej sięga 40 tys. zł. Jak dotąd wymieniono dwie ściany. Mieszkańcy mogą liczyć także na nowe wodomierze, wymianę drzwi wejściowych do mieszkań i nowe kotły CO. Oprócz tych prac spółka prowadzi bieżące naprawy, których konieczność zgłaszają mieszkańcy. Głównie są to modernizacje balkonów, izolacje i ocieplenia okien, naprawa elewacji i murów osłonowych. Łączna suma, jaką spółka TBS „Lokum” wyda w tym roku na remonty, to 160 tys. zł. (opr. w)