Łopiennik w okręgówce!

GKS Łopiennik, klub który powstał nieco ponad 2 lata temu, pokonał w Olszance 3:0 Vitrum Wolę Uhruska i w przyszłym sezonie w chełmskiej lidze okręgowej zmierzy się m.in. z Włodawianką, Kłosem Gmina Chełm, Unią Rejowiec czy Ruchem Izbica.

GKS ŁOPIENNIK – VITRUM WOLA UHRUSKA 3:0 (1:0)

1:0 – Chruściel (32), 2:0 – Olęder (47), 3:0 – Chruściel (80).

ŁOPIENNIK: Wikło – Niedźwiecki, Wojciechowski, Wagner, Patyra, Kamil Sawa, Chruściel, Szadura (65 Golec), Sławacki (65 Lipiński), P. Sawa, Olęder. Trener – Sebastian Kowiński.

VITRUM: Nowosad – Cholawo (65 Mateusz Walaszek), Marczuk, Barczuk, Polak, Michał Walaszek, Marcin Walaszek, Król, Drzewicki, Wałczyk, Rutkowski. Trener – Łukasz Drzewicki.

Czerwona kartka: Michał Walaszek (V) w 37 min. za dwie żółte.

W sobotnie popołudnie w Olszance odbył się drugi barażowy mecz o chełmską ligę okręgową. Do rywalizacji przystąpili zwycięscy obu grup „A” klasy – Vitrum Wola Uhruska i GKS Łopiennik. W pierwszym spotkaniu w Woli Uhruskiej gospodarze prowadzili już 4:1, ale w końcówce ambitni goście strzelili dwie bramki. Wynik 4:3 przed rewanżem niczego więc nie przesądzał. Podopieczni Łukasza Drzewickiego mieli tylko jedną bramkę przewagi, a w perspektywie mecz w Olszance, gdzie zespół z gminy Łopiennik Górny jeszcze ani razu nie przegrał (zremisować zdołały tu tylko rezerwy III-ligowej Chełmianki). Sobotnie starcie na początku był wyrównane. Obie drużyny bardziej starały się gola nie stracić niż go zdobyć, dlatego sporo było ostrej walki w środkowej strefie boiska. Przełamanie nastąpiło w 32 minucie. GKS wywalczył rzut wolny, po dośrodkowaniu z którego, Piotr Chruściel z bliska pokonał Adama Nowosada.

Minęło zaledwie kilka minut i goście otrzymali drugi cios. Z boiska za dwie żółte, a w konsekwencji z czerwoną kartką, wyleciał Michał Walaszek. Mało tego, ledwie piłkarze wznowili grę po przerwie, a Kamil Olęder podwyższył wynik na 2:0 dla Łopiennika. Zespół z Wolu Uhruskiej grał ambitnie i w 66 minucie miał szansę na odmianę losów spotkania. Goście wywalczyli rzut karny, do którego wykonania podszedł Łukasz Drzewicki. Grający trener Vitrum zazwyczaj w takich momentach nie zawodzi, ale tym razem jego uderzenie obrobił dobrze dysponowany Tomasz Wikło. W 80 minucie wynik na 3:0 ustalił rozgrywający bardzo dobre zawody Chruściel. Po ostatnim gwizdku zawodnicy, sztab szkoleniowy, władze klubu i kibice, na czele z wójtem Łopiennika Górnego Arturem Sawą, długo świętowali awans GKSu Łopiennik do chełmskiej ligi okręgowej. Warto zauważyć, że klub powstał w lutym 2021 r. Sezon 2022/23 był jego debiutem w „A” klasie. Debiutem jakże udanym.