Łopiennik wspiera seniorów

Gmina Łopiennik Górny wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przystąpiła do realizacji programu ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej „Wspieraj Seniora”.

Celem programu jest wsparcie seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny, zrobić sobie zakupów. – Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu seniorom artykułów podstawowej potrzeby, jedzenia, czy środków higieny osobistej – czytamy na stronie gminy Łopiennik.

Jak wygląda mechanizm udzielania pomocy w ramach programu? Krok 1 – osoba w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z pandemią, dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów (22 505 11 11).

Krok 2 – osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system centralnej aplikacji statystycznej. Krok 3 – pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia. Krok 4 – koszty zakupów pokrywa senior. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here