Łoś wysłał do szpitala

Do groźnego wypadku drogowego doszło w miejscowości Borów (gmina Gorzków). Po zderzeniu samochodu osobowego z łosiem, 60-letni kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w przepust.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 listopada, kilka minut po godzinie 5.00 w miejscowości Borów. – Dyżurny krasnostawskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z łosiem – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 60-letni mężczyzna, kierujący osobową skodą, uderzył w łosia, który nagle wtargnął pod koła pojazdu. – Mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą, zjechał do rowu i tam uderzył w przepust. Zwierzę zdołało uciec. 60-latek z obrażeniami ciała został przewieziony na oddział ratunkowy krasnostawskiego szpitala – dodaje rzecznik.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. – Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól, na drogę może nagle wybiec dziko żyjące zwierzę. Zdarza się to najczęściej tuż przed wschodem słońca i zaraz po zapadnięciu zmroku, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność i zwolnijmy, aby mieć możliwość szybkiej, odpowiedniej reakcji. Może to nas uchronić przed tragedią.

Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o zagrożeniach. Pamiętajmy, że zbyt duża prędkość w zderzeniu z choćby niewielkim zwierzęciem może być tragiczna w skutkach – podsumowuje Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here