Lotniczy sierpień lepszy niż lipiec

Port Lotniczy Lublin opublikował dane statystyczne dotyczące minionego miesiąca. W sierpniu z lotniska w Świdniku skorzystało prawie 22 tys. pasażerów. To najlepszy wynik od początku pandemii.


W sierpniu Port Lotniczy Lublin obsłużył 21 896 pasażerów. To lepszy wynik w porównaniu z sierpniem 2020, kiedy było ich 19 347 oraz lipcem (15 490) i czerwcem (7 427) tego roku. Mimo, że pod względem ilości podróżnych to najlepszy wynik od początku pandemii, daleko mu jednak do sierpnia 2019, kiedy przez lotnisko przewinęło się ponad 35 tys. pasażerów i sierpnia w roku 2018 kiedy było ich ponad 44 tys.

W minionym miesiącu lotnisko przeprowadziło 350 operacji lotniczych. To nieco słabszy wynik niż w lipcu tego roku (372) i nieznacznie lepszy niż w sierpniu ubiegłego (332).

Obecnie z PLL możemy polecieć do dziewięciu miast. Dwa razy w tygodniu, w środy i soboty, linie lotnicze Ryanair oferują połączenie do Dublina. Cztery kierunki, mają w swojej ofercie linie Wizz Air: Oslo-Torp, Doncaster, Londyn-Luton, Eindhoven. Do ubiegłej niedzieli węgierski przewoźnik oferował również dwa wakacyjne kierunki – Burgas i Split. W siatce połączeń są także dwa kierunki krajowe – Warszawa i Gdańsk, realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. (w)