Lotnisko na fotografiach

Kalendarze do wygrania! Najnowsze lotnicze kalendarze czekają również na naszych Czytelników. Żeby je zdobyć, wystarczy zadzwonić w środę (11 stycznia) o 12.00 pod numer 509  710  033.

Niestraszny im deszcz, śnieg czy zimno. Na samoloty czekają o każdej porze dnia. Fotograficzne łupy spotterów można oglądać w najnowszym kalendarzu Portu Lotniczego Lublin.
Kalendarze wydawane przez świdnicki port od dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników latania. W tym roku na dwunastu kartach można zobaczyć zdjęcia zrobione przez fotografów Lubelskiej Grupy Spotterskiej oraz Lubelskiej Unii Fanów Awiacji.
– Cieszę się, że nasze lotnisko oprócz tego, że daje możliwość szybkiego i wygodnego podróżowania, stało się także miejscem, które przyciąga ludzi, dla których lotnictwo to hobby. Codziennie obserwujemy spotterów, którzy bez wglądu na pogodę i porę dnia czy nocy fotografują samoloty i lotnisko. Nasz wspólny kalendarz pokazuje efekty ich pasji – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.
Spotterzy uwiecznili na swoich fotografiach samoloty przewoźników, którzy są stałymi gośćmi na świdnickim lotnisku. Można na nich zobaczyć maszyny linii Wizz Air, Ryanair, Lufthansy i Small Planet. Nie zabrakło również zdjęć mniejszych samolotów cywilnych, które coraz częściej goszczą w Świdniku.
Kalendarze lotnicze zostały przygotowane już po raz czwarty. Każdym razem w przedsięwzięciu uczestniczą spotterzy, czyli fotografowie, którzy w ramach hobby uwieczniają samoloty.
– Miłośnicy planespottingu towarzyszą nam praktycznie od pierwszego dnia funkcjonowania portu i wiem, że ich grono stale się powiększa. Zauważamy, że na naszym lotnisku pojawiają się coraz młodsi obserwatorzy samolotów, dlatego staramy się wspierać inicjatywy związane z fotografią lotniczą, aby podtrzymywać te zainteresowanie – dodaje Krzysztof Wójtowicz.
Fotografowie mają już swoją górkę spotterską, tuż przy ogrodzeniu lotniska. Efektem ich pracy była także wystawa zdjęć: „Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów”. Fotografowie – amatorzy brali również udział w profesjonalnych warsztatach, realizowanych w ramach Akademii Nikona. Zajęcia odbyły się w porcie i zostały poświęcone fotografii lotniczej. (kal)