Lotnisko znowu w górę

Świdnickie lotnisko znów pełne pasażerów

Lubelskie lotnisko znowu z rekordem pasażerów – w kwietniu obsłużyło 33 350 osób, blisko o tysiąc więcej niż przed rokiem i ponad 16 tys. więcej niż w kwietniu 2015 r. Sezon letni zapowiada się podobnie, bo przewoźnicy otwierają nowe trasy.
Pierwszy kwartał tego roku nie napawał optymizmem – lotnisko odnotowało tendencję spadkową, głównie chyba przez zawieszenie lotów przez Lufthansę do Frankfurtu nad Menem.
Kwietniowy rekord jest efektem przywrócenia połączeń do Dublina oraz otworzenia nowej trasy, do Monachium. Do tego miasta latać możemy od 27 marca linią BMI Regional. Rozpoczynający się sezon zapowiada się dla Portu Lotniczego Lublin wyjątkowo dobrze. Kolejni przewoźnicy oferują pasażerom nowe trasy.
Na mapie połączeń pojawi się Liverpool, dokąd podróżni będą mogli polecieć samolotami linii Wizz Air. Loty rozpoczną się 21 maja. Wizz Air od 25 sierpnia otwiera też nowe połączenie do Kijowa. Zarówno do Liverpoolu, jak i do Kijowa, będziemy mogli latać dwa razy w tygodniu.
Od 14 czerwca linie Small Planet otwierają loty do Heraklionu. 17 czerwca rozpoczną się też pierwsze rejsy do Tel Awiwu. Trasę będzie obsługiwała węgierska linia lotnicza Wizz Air, a rejsy tego przewoźnika odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Dzień później do Tel Awiwu wystartują samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT, a 19 czerwca wystartuje ich pierwszy samolot do Burgas. W grudniu Small Planet zacznie też latać do Werony we Włoszech. J