LROT i informacja turystyczna już pod nowym adresem

Nowa siedziba LROT prezentuje się znakomicie

Krakowskie Przedmieście 6 – to nowy adres siedziby Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W kamienicy przy deptaku, w której do niedawna mieściła się siedziba jednego z banków, swoje miejsce znalazł również prowadzony przez LROT Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Przedstawiciele miasta Lublin, które powołało swoją organizację do promocji turystyki, na otwarcie nie przybyli.

O przenosinach LROT i informacji turystycznej z ul. Jezuickiej 1/3, gdzie mieściły się przez ponad 10 lat oraz powodach obszernie pisaliśmy już na łamach tygodnika. Przypomnijmy, lubelski ratusz wypowiedział LROT umowę najmu lokalu, krótko po tym jak, powołał do życia własną organizację turystyczną LOT Metropolia, której informacja ukierunkowana na sam Lublin i ościenne miejscowości, ma zająć lokal przy Jezuickiej. Póki co stoi on pusty.

LROT, nad którym nadzór sprawuje marszałek województwa lubelskiego swoje biuro oraz punkt informacyjny postanowił przenieść na drugą stronę Bramy Krakowskiej, do kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 6.

W piątek, 19 marca, odbyło się uroczyste otwarcie biura LROT, w którym udział wzięli między innymi marszałek województwa Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa i członek Zarząd Województwa Zdzisław Szwed. Przedstawicieli lubelskiego ratusza, oddalonego zaledwie o kilkanaście metrów nie było, choć jak zapewnia Paweł Wójcik, prezes LROT zaproszenie zostało wysłane. Przy Krakowskim Przedmieściu Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zyskał nową, atrakcyjną aranżację dostosowaną do obsługi turystów również z niepełnosprawnościami.

– Do dyspozycji odwiedzających przygotowane zostały specjalne funkcjonalności, np. zgodne z systemem ogólnopolskim oznakowanie „i”, zamontowany w witrynie plafon informacyjny, pozwalający na uzyskanie podstawowych informacji po zamknięciu Ośrodka. Turyści mają do dyspozycji bezpłatne Wi-Fi, komputer i tablet do samodzielnego wyszukiwania informacji, gniazda do ładowania telefonów, audioguidy. W ośrodku znajduje się kącik dla najmłodszych, sklep z pamiątkami i produktami regionalnymi, przechowalnia bagażu, a nawet wypożyczalnia rowerów – wylicza Paweł Wójcik, prezes LROT. Została również zaplanowana przestrzeń ekspozycyjna przeznaczona na wystawy fotografii oraz wydarzenia promujące województwo lubelskie.

Biuro LROT czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. Z kolei Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza siedem dni w tygodniu od godziny 9.00 do 17.00 (październik – marzec) oraz 9.00 – 19.00 (kwiecień – wrzesień). BT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here