Lubelscy chórzyści ozłoceni

Młodzi chórzyści La Musici ze złotym dyplomem tykocińskiego konkursu

Chór „La Musica” odniósł kolejny sukces – na II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze” grupa młodsza lubelskiego chóru z SP nr 16 zdobyła Złoty Dyplom w kategorii „Chóry dziecięce” oraz GRAND PRIX całego konkursu.


– To kolejny sukces lubelskiego chóru, który działa przy Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Chórzyści pod dyrekcją Zdzisława Ohara i Karoliny Filipczak często wracają z konkursów czy festiwali z pierwszymi nagrodami – podkreśla Dariusz Wolanin, prezes Stowarzyszenia Chór La Musica.

Lubelscy chórzyści tym razem pokonali 29 zespołów z Polski i jeden z Białorusi, w tym także te złożone z nauczycieli i seniorów. Koncertowali w tykocińskim kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. – Konkurencja była bardzo duża, a przecież w grupie młodszej chóru „La Musica” śpiewają dzieci w wieku do 14. roku życia i bardzo nas cieszy, że nasza praca została doceniona przez jury – mówi Karolina Filipczak, dyrygentka chóru. – To największe dotychczas osiągnięcie grupy młodszej. Taki sukces na pewno motywuje do dalszej ciężkiej pracy – dodaje.

Chórzyści z „szesnastki” nie zapominają też o mieszkańcach Lublina. W sobotę 25 maja w SP nr 16 zaśpiewali dla wszystkich mam w dedykowanym im koncercie pt. „Naszym Mamom”.  (oprac. EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here