Lubelski Lipiec ’80 uczcili na piłkarskim boisku

Ognisko TKKF Omega od ponad 35 laty organizuje piłkarskie turnieje dla dzieci i młodzieży w Lublinie, ale nie są to jedynie zawody, w których należy trafić piłką do bramki, o czym najlepiej przekonuje ostatnia impreza, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie.


– Poza pięknymi sportowymi emocjami staram się, by dzieci poznawały historię naszego kraju, a także regionu – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska Omega, który tym razem zaprosił najmłodszych piłkarzy do udziału w turnieju z okazji rocznicy Lubelskiego Lipca 80.

– To było wydarzenie historyczne, które zmieniło losy Polski, zasygnalizowało wszem i wobec, że czas zmian jest nieubłagany. Pokazało, że wszystko ma początek i koniec – dodaje Zbigniew Furman.

W turnieju, któremu towarzyszyło hasło „Tu wszystko się zaczęło. Runęły mury.” udział wzięły cztery zespoły. Najlepszy okazał się FC Maliki, który w finale pokonał Marvel Studio 6:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Sebastian Łupina 2, Konrad Gawęda 2, Kacper Rozdzialik i Szymon Jastrzębski, dla pokonanych Patryk Kowalski, wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju oraz Bartosz Makuch.

Najlepszym strzelcem turnieju został Sebastian Łupina (FC Maliki), zdobywca 10 bramek, a najlepszym bramkarzem: Cezary Głowacki (Marvel Studio)

Nagrody najlepszym wręczyła Małgorzata Stacharska, dyrektor SP 52.

– Wspólnie z Omegą staramy się przypominać o tych najpiękniejszych kartach historii. Chcemy by młodzi znali historię wydarzeń z tamtych lat. To piękne łączyć historię ze sportem – mówiła pani dyrektor, nagradzając zawodników.

O nagrody dla piłkarzy zadbali: Marian Król i Marek Wątorski z NSZZ „Solidarność”, IPN Oddział Lublin, Urząd Miasta Lublin Wydział Sportu i Turystyki, Olimp Trofea – Piotr Sak, Marta Kotowicz oraz Łukasz i Marek Wójcikowie z MW Sport.

„Nowy Tydzień w Lublinie” był patronem medialnym turnieju. BS