Lubelskie jest piękne!

Blisko 400 fotografii wpłynęło na V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie” organizowany przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Autorzy najlepszych prace otrzymali w środę nagrody i wyróżnienia.
Decyzją jury, któremu przewodził Piotr Maciuk, artysta fotografik z Muzeum Lubelskiego na Zamku, członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego I nagrody nie przyznano, bo choć zdjęć wykonanych na bardzo wysokim poziomie było wiele, zabrakło na nich ludzi i emocji. Laureatem II nagrody został Wojciech Domagała z Kielc za zdjęcie: „Wieża widokowa w puławskiej marinie”. Fotografia przedstawia parę zakochanych na wieży o zachodzie słońca, która spędza romantyczny wieczór.
Trzy równorzędne trzecie nagrody otrzymali: Julia Dunia z Wylągów, studentka I roku produkcji medialnej na Wydziale Politologii UMCS za „Konie i światło”; Ewa Marszalec z Zamościa – za pejzaż „Nad Bugiem” i Robert Bielecki z Borowa Kolonii za „Nocny widok Portu Lotniczego Lublin”.

Jury przyznało też dziesięć równorzędnych wyróżnień. Wśród wyróżnionych znaleźli się lublinianie: Artur Georgiew – za nocne ujęcie staromiejskiego Rynku w Lublinie w czasie Carnavalu Sztuk-Mistrzów, Leszek Grygorczuk – za „Kaczki w Poleskim Parku Narodowym” i Karol Malec za uliczną scenkę z „Festiwalu Legendy Lubelskie”.
– Poprzez ten konkurs, znajdujący zainteresowanie nie tylko w regionie, ale w całym kraju, chcemy pokazać niepowtarzalne piękno Regionu Lubelskiego, szczególnie atrakcyjne dla turysty odkrywającego jego smaki, zgodnie z podstawowym hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie” – powiedział nagradzając laureatów, Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego.
Prace do końca stycznia można oglądać w holu gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Artura Grottgera 4.KB