Lubelskie żłobki zyskały koziołka

Herby miasta pojawiły się w ostatnim czasie obok tablic urzędowych z nazwami placówek usytuowanymi przy wejściach do budynków miejskich żłobków. To efekt interwencji miejskiego radnego Stanisława Brzozowskiego.


Radny od roku apelował o zamontowanie tam godła państwowego, podobnie jak ma to miejsce na obiektach szkół i przedszkoli. Urzędnicy odpowiadając na wystąpienia radnego odpowiadali, że na oznakowanie godłem takich placówek nie pozwalają przepisy. Radny zmodyfikował więc swój apel i zamiast godła poprosił o zawieszenie herbu Koziego Grodu.

– Montaż herbów na budynkach miejskich żłobków nie tylko doda odpowiedniej powagi i rangi tym miejscom jako instytucjom publicznym, ale też w sposób jednoznaczny wskaże wszystkim zainteresowanym, że są to właśnie takie instytucje – napisał Stanisław Brzozowski w interpelacji do prezydenta miasta.

Do takiego wniosku miasto się przychyliło i obiecało jego realizację w I kwartale 2021 r. Tak też się stało.

– Tabliczki z herbem Lublina zostały umieszczone na budynkach wszystkich dziewięciu miejskich żłobków. Całkowity koszt ich wykonania wyniósł niecałe 300 zł, natomiast montaż został wykonany indywidualnie w każdym żłobku przez pracowników technicznych – informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here