Lubelszczyzna to przyszłościowy region i doskonały partner dla stanu Nevada

Przedstawiciele Stanu Nevada, regionu partnerskiego województwa lubelskiego: Kris Sanchez, dyrektor ds. handlu zagranicznego z Biura Gubernatora Nevady i z-ca dyrektora Sonia Toya oraz prof. Paweł Pietrasieński, dyrektor ds. Projektów Specjalnych w rozmowie z wicemarszałkiem Dariuszem Stefaniukiem i Tadeuszem Buczkiem, dyrektorem Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Przedstawiciele stanu Nevada, partnerskiego regionu województwa lubelskiego, gościli w Lublinie. Głównym celem czwartkowej wizyty w Urzędzie Marszałkowskim było omówienie działań realizowanych w ramach współpracy, w tym pilotażowego programu akceleracji/ (przyspieszenia) lubelskich start-upów „NLAB Nevada – Lubelskie Acceleration Bridge”.


Program, realizowany na przełomie listopada i grudnia oraz w styczniu, w którym przedstawiciele 10 start-upów z województwa lubelskiego przebywali w Reno, Carson City i Las Vegas w stanie Newada, gdzie mieli okazję do spotkań i networkingu, okazał się wielkim sukcesem.

– Lubelszczyzna to przyszłościowy region i doskonały partner dla nas – mówił Kris Sanchez, dyrektor ds. handlu zagranicznego z Biura Gubernatora Nevady, który na spotkaniu z wicemarszałkiem województwa, Dariuszem Stefaniukiem, omawiał wizytę lubelskich start-upów. – Jest tu wiele innowacyjnych firm, z którymi współpracujemy. Wykorzystywane technologie, pogłębiona wiedza oraz wzajemna kooperacja dają spektakularne efekty – dodał Sanchez.

Przedstawiciele firm, które brały udział w programie, m.in. Clinic Hunter Sp. z o.o., Wit-Composites, Plantalux Sp. z o.o., Profit Network Sp z o.o, także spotkali się z dyr. Sanchezem i zgodnie potwierdzili, że udział w projekcie dał im ogromne możliwości rozwoju. Kilka firm już otworzyło swoje oddziały w stanie Nevada. Nawiązano również wiele cennych kontaktów biznesowych, które zaowocowały podpisaniem nowych kontraktów.– Nevada i Lubelskie są mentalnie jak naczynia połączone.

My mamy wielkiego brata, którym jest Warszawa, a u nich jest nim Kalifornia. I tak jak my tu w Lublinie musimy się bardziej starać, tak i oni muszą się bardziej starać, żeby przyciągnąć biznes i to rzeczywiście dało się odczuć, będąc tam, na miejscu – przekonywał Piotr Marek z Grupy Tipmedia Sp. z o.o.

W tym roku planowana jest kolejna edycja programu „NLAB Nevada – Lubelskie Acceleration Bridge”.

– Myślimy już o tym, żeby zorganizować kolejny kamp, na którym nowe firmy będą miały okazję, żeby nawiązać kontakty ze stanem Nevada. Co więcej planowany jest „Tydzień Polski”, żebyśmy mogli się zaprezentować jako województwo lubelskie – dodaje wicemarszałek Dariusz Stefaniuk. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here