Lublin i Świdnik na czerwono

Lublin i Świdnik, podobnie jak ponad połowa powiatów w kraju, znalazły się w strefie czerwonej i od soboty obowiązują nas dodatkowe obostrzenia. To reakcja rządu na wciąż rosnącą falę zakażeń, których w sobotę odnotowano 9622 i zgonów, których teraz codziennie jest kilkadziesiąt. W całym województwie lubelskim jest już ponad 3500 aktywnych przypadków koronawirusa, a blisko 17 300 mieszkańców przebywa na kwarantannie.
– Cały czas poprawiamy wydolność naszej służby zdrowia, ale musimy mieć świadomość, że testujemy jej granice – stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. – Dlatego musimy nacisnąć hamulec z całej siły, by zahamować rozwój epidemii. Jeżeli ten hamulec nie zostanie skutecznie naciśnięty, a to jest odpowiedzialnością każdego z nas, to scenariusze, które nas czekają, mogą być niestety groźne – dodał.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 19.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here