Lublin listy pisze…

Z nietypową inicjatywą „Listu do sąsiada” wyszli animatorzy kultury z Domu Słów. 

Zachęcają oni lublinian do napisania listu do nieznajomego – anonimowo  albo z podpisem. Może to być list o sobie, swoim życiu, przeżyciach itp. Tematyka jest dowolna. To szansa na to, aby ktoś inny dzięki nam się uśmiechnął.

– Może jest coś wartego zobaczenia, jakieś niezwykłe miejsce, o którym niewiele jeszcze osób wie? A może przyjechałeś z innego miasta? Napisz wtedy, co urzekło cię w Lublinie! Podzielmy się swoimi przemyśleniami, poznajmy się. To główny cel akcji – zachęca Monika Czapka, koordynatorka całego projektu.

Dom Słów realizuje projekt w ramach programu „Prezent dla Lublina”. Adresatami są wszyscy mieszkańcy miasta. Napisane listy można zostawiać i odbierać z odpowiednich skrzynek, które znajdują się w sześciu punktach (Królewska 17, Szklarnia w Centrum Kultury, kawiarnia „Pożegnanie z Afryką”, biblioteka przy ul. Zygmunta Augusta 15, Dzielnicowy Dom Kultury Węglin oraz Dzielnicowy Dom kultury „Czuby Południowe”).

Poza tym, organizatorzy zachęcają wszystkich do korzystania z papeterii, która została przygotowana właśnie na tę okazję. Można ją znaleźć przy każdej skrzynce albo pobrać ją ze strony internetowej Domu Słów. Główną ideą jest to, żeby z okazji 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi uczestnicy akcji dali coś od siebie innym. Akcja potrwa do końca roku.

Joanna Niećko