Lublin lubi ludzi

Nowa kampania Szlachetnej Paczki „Lubię Ludzi” ma zjednoczyć Polaków, zachęcić ich do codziennej życzliwości i zostania wolontariuszami. W lubelskiej inauguracji, 22 czerwca na pl. Łokietka uczestniczyło ok. 200 osób.


Akcja jest częścią kampanii zachęcającej do zaangażowania się w projekty Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Na stronie www.lubieludzi.pl. można kupić specjalne gadżety: koszulki, torby, opaski i notesy z hasłem „Lubię ludzi”. Cały dochód z ich sprzedaży wspiera działalność projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Wiosna. – Jeśli lubisz ludzi i chcesz im mądrze pomagać, możesz to robić, zostając wolontariuszem. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl. Warto, bo wolontariat w projektach Szlachetnej Paczki to znakomita okazja, by poznać niezwykłych, aktywnych ludzi, zdobyć doświadczenie bardzo cenione przez pracodawców i faktycznie poczuć wpływ na świat wokół siebie – zachęca Sabina Sęk, specjalista ds. mediów Szlachetnej Paczki.
Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. W tym czasie zaangażowała w swoje działania blisko 4 mln osób: członków rodzin, które otrzymały pomoc, darczyńców, którzy ją przekazali, wolontariuszy i osób wspierających Stowarzyszenie finansowo. Łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach organizowanych przez Stowarzyszenie wiosna w ciągu ostatnich 16 lat wynosi prawie 240 mln zł. (EM.K.)