Lublin pełen prezentów

Oryginalną akcję „Podaruj prezent Lublinowi” zorganizowało Towarzystwo Edukacji Kulturalnej i Fundacja TEAM Teatrikon.


Celem pomysłodawców jest zachęcenie mieszkańców do wzajemnego wręczania sobie prezentów. Może to być mały, własnoręcznie wykonany drobiazg, ale też zaoferowanie komuś pomocy, podzielenie się talentem. W ten sposób uczestnicy będą mogli obdarować się pozytywną energią.
Żeby zaangażować się w projekt, wystarczy zgłosić prezent przez specjalny formularz internetowy, który znajduje się na stronie www.prezentdlalublina.pl, . Następnie, za pomocą wiadomości, wysłanej na adres nasz@prezentdlalublina.pl, należy powiadomić organizatorów o czasie i miejscu realizacji całego pomysłu. Wtedy prezent będzie wręczony w obecności fotografa, który uwieczni ten moment, a zdjęcia znajdą się na stronie projektu. Mile widziane jest oczywiście przesyłanie własnych relacji. Informacje o prezentach udostępniane są np. na Facebooku z odnośnikami #dlaLublina #Lublin700. 3 grudnia odbędzie się uroczysta gala w Centrum Kultury, podczas której zbiorą się wszyscy dawcy prezentów. Najciekawsi pomysłodawcy zostaną nagrodzeni.
Cała inicjatywa już na samym początku spotkała się ze sporym zainteresowaniem. 20 września w mieście pojawił się kilkanaście tajemniczych paczek. Są to głównie prace wykonane ręcznie przez kilka lubelskich artystek m.in. Mariolę Adamczyk, Sylwię Ziębę, Dorotę Domagałę. Paczki można było naleźć np. pod Centrum Spotkania Kultur, na placu Litewskim i pod ratuszem. Joanna Niećko