Lublin szczepi przeciw grypie

Mieszkańcy Lublina powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Miasto rozpoczyna kolejną akcję profilaktyczną, na którą wyda 360 tysięcy zł.


– Program ten od wielu lat stanowi działania wspierające zdrowie lubelskich seniorów. Jest bardzo ważny dla osób starszych, które co roku chętnie z niego korzystają. Na przestrzeni lat, od 2007 roku do chwili obecnej, ze szczepień skorzystało około 83 tysiące seniorów. Na ten cel wydatkowaliśmy łącznie ponad 2,6 mln zł.

Miło mi również poinformować, że nasz wysiłek i zaangażowanie w zakresie profilaktyki zdrowotnej zostały po raz kolejny docenione przez organizatorów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. W tym roku otrzymaliśmy tytuł „Honorowego Eksperta w Zakresie Profilaktyki Grypy” – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina, ds. społecznych.

W ramach programu w 2019 roku zaszczepionych zostanie ponad 9 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Planowany koszt realizacji programu w roku bieżącym to 360 tysięcy zł. Koszt zaszczepienia jednej osoby wynosi 40 zł. Program realizowany będzie do momentu wyczerpania szczepionek, nie dłużej jednak niż do 20 listopada br.

– Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących te szczepienia, bez względu na to, do jakiego podmiotu leczniczego zapisany jest pacjent. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienia wykonywane są w 44 przychodniach na terenie Miasta Lublin. Każdy pacjent zostanie zakwalifikowany do szczepienia po ocenie lekarza internisty – tłumaczy Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza. (EM.K.)