Lublin zarasta

Na „zaniedbania porządkowe” na lubelskich ulicach skarży się Stanisław Brzozowski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi głównie o problem zarośniętych chodników.

Radny skarży się m.in. na zarośnięty chodnik na ulicy Północnej. Chodzi o fragment między ul. Ducha a Mineralną. – Firma, która kosi trawę przy Północnej robi to niestarannie. Kosi między chodnikiem a jezdnią. Zostawia chwasty i trawę między ogrodzeniami posesji a chodnikiem, chociaż pas drogowy kończy się na ogrodzeniu posesji – skarży się radny w interpelacji do władz Lublina. Stanisław Brzozowski dodaje, że podobny problem występuje na ulicy księdza Jerzego Popiełuszki. Chodzi o fragment w pobliżu skrzyżowania z aleją generała Władysława Sikorskiego. – Proszę usunąć tam chwasty z chodnika. Wkrótce zostanie on całkowicie zarośnięty i nie da się po nim przejść – ocenił radny.

– Oczyszczenie wskazanego fragmentu chodnika zostało zlecone przez Zarząd Dróg i Mostów. W sprawie koszenia zieleni w pasie drogowym ul. Północnej informuję, że drugie koszenie odcinka zostało wykonane – odpowiada Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Szymczyk dodał, że firma została pouczona, aby „organizacja pracy przewidywała jak najmniej etapów i wykonywana była w całości”.

Sprawa „zaniedbań w zieleni miejskiej” była też dyskutowana na wrześniowej sesji rady miasta. – Wiele pasów drogowych nie jest koszonych i mam tu zastrzeżenia do Miejskiego Architekta Zieleni. Chciałbym, aby te firmy, które koszą (trawę – przyp. aut.), żeby kosiły. Jeszcze nie było, że na otwarcie roku szkolnego między szkołą a Kościołem (na Felinie – aut.) rosną chwasty – przyznał Eugeniusz Bielak z klubu radnych PiS.

Zbigniew Jurkowski z klubu radnych Krzysztofa Żuka odpowiedział, że „tendencje światowe są takie, że kosimy rzadziej”. – Chodzi m.in. o kwestię mniejszego odparowywania wody. W Lublinie często są takie tabliczki z napisem „kosimy rzadziej”. To nie jest tak, że nie dbamy o miasto, tylko w ten sposób jesteśmy ekologiczni, jesteśmy trendy – ocenił Jurkowski.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here