Lublinianie, głosujcie!

W ubiegłym roku lublinianie oddali ponad 73 tys. głosów, z czego ponad 55 tys. na tradycyjnych, papierowych kartach

W sobotę, 23 września, lublinianie rozpoczęli głosowanie nad tegorocznym podziałem środków w ramach Budżetu Obywatelskiego – zdecydują o tym, na co miasto wyda 15 mln zł. Głosowanie potrwa do 10 października, do godz. 20.


To już czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego. Głosować można w wersji papierowej i elektronicznie. Wybierają pierwszy sposób, należy osobiście stawić się w punktach do głosowania. Są nimi Biura Obsługi Mieszkańców, wybrane filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, a w wybranych dniach i dzielnicach – autobusy Gutek.
Niezameldowani, a mieszkający w Lublinie, również mogą oddać głos. Wystarczy, że wypełnią formularz dostępny na stronie obywatelskilublin.pl i dostarczą go do Biura Partycypacji Społecznej przy  ul. Bernardyńskiej 3, pokój 107 lub do punktu głosowania tradycyjnego. Po raz pierwszy w BO zagłosować mogą niepełnoletni mieszkańcy. – Będą głosowali za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Wcześniej należy wypełnić formularz zgody. W przypadku głosowania tradycyjnego, należy ze sobą przynieść do punktu głosowania podpisaną przez rodzica zgodę wraz z dokumentem tożsamości (np. legitymacją szkolną) – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.
Przepis o głosowaniu dzieci nie wyznacza dolnej granicy ich wieku. Głosować można na jeden projekt mały (do 300 tys. zł) i jeden projekt duży (do 1,2 mln zł). Dla każdej z dzielnic jest zagwarantowana kwota 150 tys. zł na jeden zgłoszony projekt inwestycyjny, jeśli żaden nie zostanie wybrany w losowaniu ogólnym. BCH