Lublinianie pełni inwencji

Zakończył się nabór wniosków do VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Lublinianie zgłosili aż 150 projektów. Do podziału jest tym razem 12 mln 150 tysięcy złotych – prawie 3 mln zł mniej niż w ubiegłym roku.


Drogą elektroniczną lublinianie zgłosili 150 projektów, w tym 96 dzielnicowych i 54 ogólnomiejskie. Z kolei 7 wniosków zostało złożonych metodą tradycyjną.

– Cieszę się, że mimo trudnego czasu związanego z trwającą epidemią, mieszkańcy podzielili się swoimi pomysłami. Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego – mówi prezydent Krzysztof Żuk.

Listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, poznamy pod koniec sierpnia. Ich autorzy będą mieli tydzień na złożenie ewentualnego odwołania. Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią.

Dokładną datę poznamy pod koniec wakacji. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie. Głosować mogą osoby zameldowane w Lublinie lub dopisane do spisu wyborców. Z powodu zmian w regulaminie, w tym roku osoby spoza tych list, które będą chciały głosować przez internet, będą musiały znowu złożyć oświadczenie o dopisaniu się do listy.

Na realizację obywatelskich inicjatyw miasto zagwarantowało tym razem ponad 12 mln złotych. To prawie 3 mln złotych mniej niż w ubiegłym roku. Okrojenie budżetu urzędnicy tłumaczą „obciążeniem finansów miasta spowodowanym epidemią”.

Podobnie jak w zeszłym roku, mieszkańcy mogli zgłaszać swoje projekty w dwóch kategoriach: dzielnicowych i ogólnomiejskich. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here