Łukówek się doczekał

Mieszkańcy Łukówka w gminie Sawin doczekali się remontu drogi prowadzącej przez wieś. Od fatalnego skrzyżowania w Bukowie Małej do końca miejscowości leży już nowiutki, gładki jak stół asfalt.
Droga w Łukówku od lat prosiła się o remont. Ale przez lata władze powiatu jedynie doraźnie łatały dziury. Takie chwilowe remonty na niewiele się zdawały. Najgorszy fragment – przy skrzyżowaniu w Bukowie Małej sypał się już kilka miesięcy po naprawie. Pierwszego porządnego remontu, który polegał na położeniu kilkuset metrów nowej nawierzchni, mieszkańcy doczekali się przed rokiem. Powiat za oszczędzone na inwestycjach pieniądze zlecił położenie nakładki. A w tym roku wylano asfalt na pozostałych fragmentach.
– W końcu mamy drogę jak należy, przez całą wieś – chwalą mieszkańcy. A z asfaltu cieszą się też letnicy, którzy upodobali sobie Łukówek na miejsce wypoczynku. We wsi siedliska kupują lekarze i przedsiębiorcy. Niektórzy decydują się zamieszkać tu na stałe.
Nowa droga kończy się na granicy powiatu chełmskiego w Uhrusku. Starosta sąsiedniego powiatu włodawskiego zapowiedział, że będzie remontował ulicę po swojej stronie. Droga prowadzi m.in. do Woli Uhruskiej. (bf)