Lustro rozwiąże problem

Na ograniczoną widoczność skarżą się świdniccy kierowcy wyjeżdżający z ulicy 3 Maja w Niepodległości. Niebawem ich problem powinien zniknąć, bo miasto deklaruje, że zamontuje tu lustro drogowe.


Interpelację w sprawie poprawy widoczności na wyjeździe z ul. 3 Maja w stronę ul. Niepodległości w Świdniku złożył ostatnio Marcin Magier (klub radnych burmistrza). Jak wyjaśnia radny, na ten problem niejednokrotnie zwracali mu uwagę mieszkańcy.

– Jego przyczyną jest żywopłot rosnący przy placu Konstytucji 3 Maja. Z relacji otrzymanych od mieszkańców wiem, iż we wskazanym miejscu często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, gdy kierowcy wyjeżdżający z ul. 3 Maja nie ustępują pierwszeństwa przejazdu autom poruszającym się ul. Niepodległości. Bezpieczeństwo świdniczan jest rzeczą priorytetową i należy podjąć działania, aby poprawić je we wspomnianej lokalizacji – uważa radny.

Jego zdaniem rozwiązaniem problemu mogłoby być zainstalowanie lustra drogowego oraz podcięcie krzewów.

Prośby dotyczące poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu wpłynęły również do Urzędu Miasta Świdnik.

– Mieliśmy od mieszkańców sygnały w tej sprawie. Jeśli chodzi o żywopłot to, żeby poprawić widoczność w tym miejscu należałoby go całkowicie usunąć. Nie chcemy tego robić, bo zieleni w mieście nigdy za wiele, dlatego zamontujemy tam lustro drogowe, które ułatwi kierowcom wyjazd z ul. 3 Maja – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here