Lustrzana ofensywa radnego Magiera

Jedno z luster miałoby stanąć na wyjeździe z parkingu przy ul. Hotelowej 6a

Radny Marcin Magier postuluje o montaż luster drogowych przy kolejnych miejskich ulicach. Jak mówi, poprawi to bezpieczeństwo i ułatwi życie kierowcom.


– Akcja została zainicjowana przez mieszkańców Świdnika, którzy na łamach Facebooka zwrócili się z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie poprawy widoczności na wyjeździe przy ul. Armii Krajowej w Świdniku. Wspólnie z władzami powiatu świdnickiego niezwłocznie podjęliśmy działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie, przeprowadziliśmy wizję lokalną, podczas której została podjęta decyzja o instalacji lustra drogowego. Efektem inicjatywy były kolejne zgłoszenia od mieszkańców w sprawie problemów z wyjazdem przy innych ulicach. Postanowiłem przeanalizować każdą sytuację oddzielnie i w przypadku potwierdzenia zasadności podjęcia działań, przygotować odpowiednie wnioski do władz Świdnika – mówi Marcin Magier (klub radnych burmistrza Jaksona).

Wynikiem tych analiz są dwie interpelacje złożone do burmistrza, choć radny nie wyklucza kolejnych. Pierwsza dotyczy instalacji lustra drogowego przy wyjeździe z ul. Miętowej w ul. Krańcową. Skrzyżowanie jest niebezpieczne, bo znajduje się na łuku drogi, co znacznie ogranicza pole widzenia kierowcom wyjeżdżającym z Miętowej. Druga interpelacja dotyczy wyjazdu z parkingu przy ul. Hotelowej 6a, gdzie widoczność zasłaniają pojazdy parkujące wzdłuż ul. Kopernika.

– W praktyce oznacza to, iż wielokrotnie kierowcy wyjeżdżają na „czuja”, wymuszając tym samym pierwszeństwo na pojazdach jadących ulicą Kopernika. Tu w trakcie wizji lokalnej okazało się, że na kilku miejscach postojowych stoją najprawdopodobniej porzucone pojazdy. Poprosiłem straż miejską o sprawdzenie tego – mówi Marcin Magier i dodaje, że wcześniej złożył też interpelację dotyczącą wyjazdu z ul. 3-go Maja w stronę ul. Niepodległości, gdzie kierowcom przeszkadza żywopłot przy placu Konstytucji 3-go maja. Burmistrz odpisał, że zostanie opracowana zmiana stałej organizacji ruchu dla tego miejsca i po zatwierdzeniu jej przez powiat, lustro zostanie zamontowane (jego to koszt ok. 1900 zł); systematycznie przycinany będzie także żywopłot.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here