„Łysa” górka do poprawki

Osłonić zjeżdżalnię przed slońcem, poprawić „łysą” górkę i nic tylko się bawić

Dwa lata temu, kiedy został oddany „w ręce” najmłodszych świdniczan, uchodził za najładniejszy plac zabaw w mieście. Teraz nieco się to zmieniło, bo z bujnej i soczystej trawy, która rosła przy zjeżdżalni niemal nic nie zostało. Rodzice maluchów bawiących się w ogrodzie zabaw przy ul. Wrzosowej w Świdniku przyznają, że przydałoby się to zmienić.

– To ma być plac zabaw dla dzieci? Czemu nikt nic z tym nie robi? (…) W lecie, jak się ta ślizgawka nagrzeje, to można sadzone smażyć. Ktoś do końca nie przemyślał tego projektu – taki wpis dotyczący ogrodu zabaw przy ul. Wrzosowej w Świdniku pojawił się ostatnio na stronie Świdnik Spotted – Nowy na Facebooku. Autor oznaczył w nim wiceburmistrza Marcina Dmowskiego, a ten zadeklarował, że zainteresuje się tematem.

Spotkani na placu zabaw rodzice przyznają, że plac generalnie im się podoba i wciąż jest w nie najgorszym stanie. Mają jednak zastrzeżenia do „łysej górki”, przy której umieszczona jest zjeżdżalnia i usytuowania samej zjeżdżalni, która faktycznie ustawiona jest w stronę słońca.

– Mieszkamy w pobliżu i jesteśmy tu prawie codziennie. Na początku na górce rosła soczysta, gęsta trawa. No ale wiadomo, dzieciaki ciągle się po niej wspinają i teraz wygląda to, jak wygląda. Myślę, że należałoby zastosować tu jakąś inną, bardziej odporną, nawierzchnię. Przydałoby się również bardziej uporządkować otoczenie, ale ogólnie urządzania są w niezłym stanie – mówi jedna z mam.

W ubiegłym tygodniu pracownicy UM Świdnik odwiedzili plac zabaw przy lesie. Jak przekazała Monika Głowacka ze świdnickiego Ratusza uszkodzenia nawierzchni i inne stwierdzone podczas przeglądu wady zostały zgłoszone wykonawcy, gdyż obiekt objęty jest jeszcze gwarancją. Urzędnicy wspólnie z wykonawcą niebawem wybiorą rozwiązanie, które pozwoli poprawić wygląd górki. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here