Ma 12 lat i walczy z guzem mózgu

Maciej Borowski z Kraśniczyna ma zaledwie 12 lat i już musi toczyć walkę ze śmiertelnie niebezpiecznym guzem mózgu. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca w Klinice Uniwersyteckiej w Heidelbergu.

Zbiórka na badania molekularne guza w Klinice Uniwersyteckiej w Heidelbergu odbywa się na stronie siepomaga.pl. Organizuje ją Fundacja Zobacz Mnie. Akcja ruszyła 2 września, o pomoc Maćkowi apeluje m.in. Monika Grzesiuk, wójt gminy Kraśniczyn.

– Od początku lipca Maćka męczyły bardzo silne bóle głowy i wymioty. Gdy lekarz rodzinny usłyszał o objawach, natychmiast skierował go do szpitala, gdzie wykonano rezonans. Czekaliśmy na lekarza, nie spodziewając się, jak tragiczna będzie wiadomość, którą usłyszymy. Guz o wielkości 3x5x4 centymetry. Okazało się też, że jest to guz o wysokim stopniu złośliwości, którego nie można zoperować z racji jego lokalizacji – opowiadają bliscy chłopca.

Maciek od razu rozpoczął dwa cykle chemioterapii, które miały sprawić, że guz zacznie się zmniejszać. – Liczyliśmy na to i nie dopuszczaliśmy myśli, że może być inaczej. Ale po badaniu kontrolnym, kolejna wiadomość była jak cios w serce – stwierdzono progresję choroby. Guz nie zmniejszył się, a wręcz zaczął jeszcze bardziej rosnąć – dowiadujemy się.

W Polsce lekarze są w stanie zaproponować już tylko leczenie radioterapią. Rodzina 12-latka szuka więc nadziei za granicą. Klinika w Heidelbergu zgodziła się na badania wycinka guza, dała zielone światło. Ale to koszt prawie 30 tys. zł, dlatego rodzina Maćka prosi o pomoc finansową.

Zbiórka odbywa się na stronie siepomaga.pl. Jak ją znaleźć? W wyszukiwarce google wystarczy wpisać hasło „sie pomaga maciek borowski”. Pojawi się wówczas zbiórka pod tytułem „Ból głowy Maćka był przedsionkiem do piekła”. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here