Machina rusza w sobotę

Będą spektakle pod chmurką, tematyczne warsztaty i możliwość zagrania z profesjonalnymi aktorami – tak w skrócie przedstawia się program „Machiny teatralnej”, czyli XII edycji Spotkań Teatrów Ulicznych.


Już w najbliższy weekend plac Konstytucji 3 maja w Świdniku zmieni się w wielką teatralną scenę za sprawą „Machiny teatralnej”, czyli XII edycji Spotkań Teatrów Ulicznych. Poza spektaklami, które będą główną atrakcją, przewidziano także atrakcje towarzyszące – warsztaty cyrkowe, teatralne, muzyczne, taneczne i pantomimiczne. Gratką dla miłośników sztuki scenicznej będą także warsztaty teatralne dla świdniczan. Ci, którzy wezmą w nich udział, będą mogli wystąpić razem z aktorami goszczącymi w Świdniku. Zajęcia w ramach warsztatów będą odbywać się w dwóch grupach. Warsztaty dla grupy I poprowadzi Teatr „Scena Kalejdoskop”, a dla grupy II Teatr „Fuzja”. Mieszkańców naszego miasta zobaczymy więc w widowisku „Eunika w krainie cyrku” i spektaklu „Blackout”. Dodatkowo uczestnicy z grupy II wezmą udział w warsztatach happeningowych prowadzonych przez aktorów Teatru „Krzyk”. Ich celem będzie promocja festiwalu. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane jeszcze przez dwa dni, do 12 lipca pod numerem telefonu 516 055 921 lub mailowo na adres: kmarjasiewicz@mok.swidnik.pl.  (W)

Oto program imprezy

15 lipca, sobota
Godz. 18 – Teatr Pasjonaci: „Taniec Cristine”, spektakl familijny, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku,
Godz. 18.30 – Teatr Scena Kalejdoskop z Krakowa: – „Eunika w krainie cyrku”, spektakl familijny
Godz. 21: – Teatr Ósmego Dnia z Poznania „Summit 2.0”
16 lipca, niedziela
Godz. 18 – Teatr Fuzja z Poznania: – „Elmer – słoń w kratkę”, spektakl familijny
Godz. 21 – Teatr Fuzja: „Blackout”