Maczuły z ratownikami i planem imprez

Przy okazji „Nocy Świętojańskiej” zainaugurowano sezon kąpieliskowy nad zalewem „Maczuły” w Horodysku (gmina Leśniowice), którego strzegą ratownicy.

Wcześniej chełmski sanepid zbadał wodę i ocenił, że mieści się w kategorii „doskonała”. Kąpielisko czynne jest w dni powszednie od godz. 12.00 do 19.00, a w weekendy od godz. 11.00 do 19.00. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu, która udostępnia leżaki, kajaki, rowery wodne i rowery do wycieczek wokół zalewu. Przez cały sezon przy zalewie czynny będzie punkt gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej „Słowianka”. Nad „Maczułami” powstanie też wkrótce chata słowiańska.

Wybudują ją na warsztatach w ramach projektu „Słowiańska wioska na Maczułach” mieszkańcy gminy, wspierani przez archeologów i cieślów. Z kolei w weekendy gmina zaprasza na wydarzenia kulturalno-rozrywkowe i sportowe. 17 lipca zaplanowano „Żniwowanie”, 31 lipca festyn „Bezpieczne Maczuły” i seans w kinie letnim, 7 sierpnia powiatowy etap Bitwy Regionów, 24 sierpnia powiatowe dożynki, a 4 września odbędzie się „Wielka Biesiada Słowiańska”. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here