Magda Gessler byłaby dumna z przedszkolaków i ich rodziców

Na wszystkich małych kucharzy czekały nagrody

To był niezwykle piękny i smaczny konkurs. Milusińscy z lubelskich przedszkoli i ich rodzice mieli wspólnie przygotować w domu smakowitą jesienną potrawę, a następnie zrobić jej zdjęcie i przesłać je, wraz z przepisem, do Przedszkola Nr 50, organizatora kulinarno-fotograficznej zabawy.


Do konkursu, którego głównymi celami było propagowanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz kształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych, zgłosiło się aż 28 uczestników z 12 lubelskich przedszkoli.

Królowały potrawy i… desery z dyni. Antoni z Przedszkola Nr 42 wraz z rodzicami przygotował dyniowo-porową zupę „Potworek” z bazylią grzankami i pestkami dyni, Zosia z „52” dyniowe frytki, a Antonina z „66” – babeczki z dynią i czekoladą.

Na talerzach nie zabrakło innych warzyw. Mikołaj z Przedszkola Nr 39 zapraszał na „Pyszne i zdrowe ciasto marchewkowe”, Dorotka z „73” – na mini pizzę z cukinii, a Karolina z „50” – na pierś z kurczaka zapiekaną w sosie pomidorowym z bakłażanem!

Konkursowe jury, któremu przewodniczyły Teresa Kachniarz, dyrektor Przedszkola nr 50 oraz jej zastępczyni Monika Piłat, miało twardy … orzech do zgryzienia.

– Początkowo zakładaliśmy, że wyłonimy zwycięzców i przyznamy nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Poziom prac był jednak tak wysoki: wspaniałe pomysły kulinarne, do tego przepiękne zdjęcia – że konkursowe jury postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników – mówiła podczas ogłaszania werdyktu Monika Piłat. – Jakbyśmy zebrały te wszystkie prace, powstałaby super książka kucharska, którą na pewno pochwaliłaby Magda Gessler – dodała pani wicedyrektor, gratulując uczestnikom.

Wyróżnione prace znalazły się na wystawie w holu Przedszkola Nr 50. Wszystkie przepisy zgłoszone na konkurs trafią także do pozostałych placówek, które uczestniczyły w smacznym konkursie. KB

Przed rozstrzygnięciem Międzyprzedszkolnego Konkursu Kulinarno-fotograficznego „Jesienne przysmaki na talerzu” dzieci z Przedszkola nr 50, które było jego organizatorem, zaprezentowały program artystyczny „Jak dbać o zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here