Mają dość gruntowej powiatówki

Mieszkańcy wsi Chełmiec i Pniaki w gminie Kraśniczyn, a także Siennicy Królewskiej Dużej, Borunia i Woli Siennickiej z gminy Siennica Różana, apelują do starosty krasnostawskiego o jak najszybsze położenie asfaltu na prawie 4-kilometrowym odcinku drogi między Surhowem a Chełmcem.

Mieszkańcy gmin Kraśniczyn i Siennica Różana złożyli już w starostwie stosowne pismo w tej sprawie. – My, niżej podpisani mieszkańcy wsi Chełmiec, Pniaki, Siennica Królewska Duża, Boruń i Wola Siennicka, zwracamy się z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań związanych z budową drogi powiatowej relacji Surhów – Łaszczówka – Chełmiec, gruntowej na odcinku 3,472 km – czytamy w petycji. Mieszkańcy zauważają, że z niepokojem przyjęli informację, że ze względu na brak środków finansowych, tak ważna dla nich inwestycja nie zostanie zrealizowana.

– Zarządca jedynie poinformował nas, że od wielu lat prowadzi prace związane z utrzymaniem przejezdności odcinka gruntowego drogi powiatowej. Wskazujemy, że o budowę tejże drogi mieszkańcy zabiegają od wielu lat. Cześć została zrobiona, jednak z przyczyn finansowych prace wstrzymano – dowiadujemy się. Budowa wspomnianego odcinka jest dla mieszkańców wsi Chełmiec, Pniaki, Siennica Królewska Duża, Boruń i Wola Siennicka bardzo ważna, bo mają tam oni pola uprawne.

– To też najkrótsza droga do centrum Surhowa i cmentarza w Surhowie. Stan jej jest fatalny, w wielu miejscach występują głębokie koleiny. Przejazd tą drogą wymaga nadzwyczajnej ostrożności i nawet przy małej prędkości naraża pojazdy na uszkodzenia – alarmują mieszkańcy.

Autorzy petycji zauważają, że pomimo ciągłego naprawiania drogi, wyrównywania jej, zasypywania kamieniem, wciąż jest na niej wiele miejsc nieprzejezdnych. Najgorzej jest podczas opadów deszczu i wiosennej odwilży. – Natomiast podczas suszy poruszanie się nią samochodem nawet z minimalną prędkością powoduje unoszenie się tumanów kurzu, który osiada na elewacjach, oknach, tarasach, meblach ogrodowych i szkodzi naszemu zdrowiu.

Budowa tej drogi znacznie poprawi jakość życia mieszkańców oraz uatrakcyjni niezagospodarowane jeszcze działki dla nowych inwestorów – przekonują mieszkańcy. Na razie starostwo na petycję nie odpowiedziało. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here