Mają tę moc!

Już po raz jedenasty na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Chełmie radośnie zabrzmiał
Gaudeamus igitur.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbyła się 22 października – jak zawsze – w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

– Wchodzimy w drugą dekadę funkcjonowania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmie – mówiła z dumą jego przewodnicząca Krystyna Sawa i przedstawiła „sprawozdanie” z ubiegłego, jubileuszowego roku działalności seniorskiego uniwersytetu. I trzeba przyznać, że studenci nie próżnowali. Brali udział w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych PWSZ, ChTN i lubelskich uczelni, m.in. na temat filozofii wychowania, dziejów gospodarczych Chełma w XIX i XX wieku i współczesnych mediów.

Uczestniczyli w zajęciach praktycznych: ćwiczeniach usprawniających pamięć, warsztatach komputerowych, zajęciach z emisji głosu, języka angielskiego i florystycznych. Jak co roku nie brakowało też aktywności fizycznej, do której doszły nowości: Sportowa Senioriada UTW i marsz nordic walking, do udziału w którym zaprosili wszystkich chełmskich seniorów.

Ale to wciąż nie wszystko. UTW to także wspólne wycieczki, wyjścia na wystawy, do kina, współpraca ze szkołami, działalność charytatywna (seniorki szyły poduszki dla dzieci z chełmskiego szpitala i piekły ciasta, z których dochód został przeznaczony na wózek inwalidzki dla swojego kolegi) i wiele, wiele innych aktywności. Nic, tylko pozazdrościć życiowej energii.

Podczas uroczystości przemówienia wygłosili: Józef Zając – prorektor PWSZ, Beata Fałda – prorektor, Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk – dyrektor wydziału kultury, sportu i turystki chełmskiego magistratu, Waldemar Kozioł – dyrektor MOPR w Chełmie oraz Zygmunt Gardziński reprezentujący Chełmskie Towarzystwo Naukowe, jednocześnie koordynator chełmskiego UTW. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here