Majówka na drogach

Pięć zatrzymanych praw jazdy, jeden pijany kierowca i zdarzenie z udziałem pieszego to bilans majówki na świdnickich drogach.
Bez poważniejszych zdarzeń minął długi majowy weekend na drogach miasta i powiatu. Niestety, nie brakowało kierowców, którzy jechali dużo szybciej niż dopuszczają to przepisy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/ha policjanci z KPP w Świdniku zatrzymali czasowo prawa jazdy i wręczyli mandaty pięciu kierowcom, a w Siedliszczkach (gm. Piaski) zatrzymano jednego nietrzeźwego motorowerzystę.
Nie obyło się też bez kolizji. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 2 maja na al. Jana Pawła II. Zjeżdżający z obwodnicy kierowca forda wymusił pierwszeństwo na jadącym w kierunku miasta dostawczym iveco. W wyniku zderzenia pojazd przewrócił się na bok, ale na szczęście obyło się bez obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Tego samego dnia doszło do zdarzenia z udziałem pieszego we Franciszkowie. Nie wiadomo jeszcze, czy doszło do potrącenia, czy wtargnięcia na jezdnię. Poszkodowany 35-letni lublinianin trafił do szpitala. Jak informuje Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, trwają czynności w tej sprawie. W piątek, 5 maja, około godz. 5 świdnicka drogówka otrzymała zgłoszenie o zderzeniu z sarną. Doszło do niej na ulicy Piaseckiej. (w)