Majówka pełna wydarzeń

Wielkimi krokami nadciąga wielka majówka. Jeśli ktoś zmyślnie weźmie trzy dni wolnego, będzie mógł świętować od piątku 27 kwietnia aż do niedzieli 6 maja. Kto zdecyduje się spędzić te dni w Lublinie, nie powinien się nudzić.


27 kwietnia ulicami Lublina przejedzie kolejna Masa Krytyczna, tym razem śladami 1918 roku. Podczas przystanków na trasie uczestnicy poznają miejsca, ludzi i historie związane z tamtymi wydarzeniami. Wycieczkę poprowadzi przewodnik.
W programie m.in. pałac gubernatorski, klub oficerski, koszary świętokrzyskie, kościół garnizonowy jako przykład rusyfikacji, więzienie na Zamku. Rajd rozpocznie się ok. godz. 18.00 na placu Litewskim.

Na tenisa, do sauny czy na strzelnicę?

Tego samego dnia Lubelski Klub Tenisowy przy Al. Zygmuntowskich zaprasza na III Student CUP – turniej tenisowy dla studentów. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest aktualna legitymacja studencka.

28 kwietnia, od 21.00 do 2.00 w Saunarium Aqua przy Al. Zygmuntowskich, będzie można wziąć udział w Bajkowej Nocy Saunowej. . Organizatorzy zapraszają na kolejną z cyklu saunową imprezę. Tym razem uczestnicy będą bawić się w świecie bajek. Zaplanowano peelingi cukrowe, solne i kawowe w łaźni parowej oraz konkursy z nagrodami, przekąski i strefę odpoczynku. Wstęp kosztuje 110 zł.

Nietypowym sposobem na spędzenie majówki będą też zawody strzeleckie w dniach 28-29 kwietnia w klubie strzeleckim „Snajper” przy ul. Gospodarczej. Zaplanowano kilka konkurencji.

3 maja w klubie sportowym Leila przy ul. Fabrycznej odbędą się zajęcia z jogi. Uczestniczki będą miały okazję do uwolnienia swojej kobiecej energii i osiągnięcia harmonii, nauczą się kochać i akceptować swoje ciało. Joga jest systemem ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągających, połączonych z medytacją i relaksacją, Zajęcia rozpoczną się o 16.20. Zapisy pod nr. 536 840 840.

Zwolennicy zdrowego trybu życia 5 maja będą mogli wybrać się na targi żywności i rękodzieła „Eco-Gala”. Pomiędzy 10 a 16.00 w galerii Gala przy ul. Fabrycznej będą do kupienia zdrowe produkty objęte certyfikatem ekologicznym. Przygotowano m.in. świeże warzywa, wędliny, sery, miody, soki i pieczywo.

Z kolei 6 maja na stadionie lekkoatletycznym „Startu” odbędzie się Biegowy Piknik Niepodległości. Z okazji tegorocznego jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowano wyjątkową imprezę dla całych rodzin. W programie znalazły się rozgrywki sportowe oraz biegi dla dzieci i dla dorosłych. Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy upominek, a wyniki 100 najlepszych biegaczy na dystansie 1918 m zostaną umieszczone na pamiątkowej tablicy, która zostanie odsłonięta podczas ostatniej edycji biegu „MILA na START”. Na wszystkich uczestników oraz kibiców będą czkały liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, zabawy integracyjne oraz konkursy z nagrodami, treningi lekkoatletyczne dla dzieci, strefa gastronomiczna i wiele innych wydarzeń.
Podczas pikniku będzie okazja zarejestrowania się do bazy dawców szpiku. Dzieci bawią się za darmo, dorośli muszą zapłacić 25 zł.

Muzyka i taniec

Nie ma prawdziwej majówki bez potańcówki, stąd też szeroka oferta restauracji i pubów.
27 kwietnia w hotelu Victoria przy ul. Narutowicza odbędą się warsztaty tańca izraelskiego, organizowane przez Fundację Centrum Jedności Nowy Człowiek w Lublinie. Warsztaty są darmowe i nie wymagają zapisów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here