Mała architektura w dużym mieście

W związku z 700-leciem nadania praw miejskich Lublinowi, Warsztaty Kultury ogłaszają wyjątkowy konkurs. Akcja pod tytułem „Meblujemy Miasto!” jest skierowana do mieszkańców Lublina. Na zwycięzcę czeka aż 4000 zł.
Warsztaty Kultury w ramach projektu Patterns of Europe/ Wzory Europy ogłaszają konkurs, który będzie polegał na zaprojektowaniu mebla inspirowanego tradycyjnym wzornictwem naszego regionu. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie ludzi bogactwem ludowej kultury. Dzięki tym drobnym elementom tradycyjnego designu wzbogaci się przestrzeń miasta. Mają to być dekoracje, które będą wywoływać pozytywne emocje, poprawiać humor i upiększać Lublin, nadając mu niepowtarzalny wygląd.
Udział w tym niezwykłym konkursie mogą wziąć projektanci, studenci oraz absolwenci szkół wyższych o profilu plastycznym, artystycznym, lub projektowym. Liczy się pomysł. Głównym kryterium będzie inspiracja, udane połączenie tradycji ze współczesnymi trendami designu i metoda wykonania. Na propozycje organizatorzy czekają do 31 lipca br.. Wyniki ogłoszone zostaną na początku września. Główną nagrodą jest kwota 4000 zł brutto. 10 najlepszych prac zostanie zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.
– Zachęcamy do przyjrzenia się snycerce z naszego regionu. Oprócz tego bardzo staramy się zwrócić uwagę projektantów na lubelską wycinankę, ale także na haft oraz na ceramikę, która również niesie niezgłębione bogactwo pięknych wzorów – podpowiada Agnieszka Wojciechowska z Warsztatów Kultury.
Warsztaty Kultury planują także seminaria, które mogą pomóc rywalizującym w konkursie. Joanna Niećko