Mała książka – wielki człowiek

Ruszyła trzecia edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, organizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – i dla rodzica i dla dziecka. Warto udać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, gdzie na każdego czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa wyprawka czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

– Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w naszej Bibliotece – mówi Małgorzata Antoniak, dyrektor MBP w Krasnymstawie. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce. Do tej pory dzięki akcji wyprawki czytelnicze odebrało blisko 300 tys. przedszkolaków!

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi krasnostawską Bibliotekę, otrzyma w prezencie: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. – Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, młody czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek – mówi Antoniak. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here