Malinowski na prezydenta?

Platforma Obywatelska szuka kandydata na prezydenta Chełma. Na razie działacze mają zgłaszać kandydatury. Jak ustaliliśmy, już padło nazwisko miejskiego radnego Piotra Malinowskiego.

Piotra Malinowskiego mieli rzekomo zgłosić radni miejscy Jerzy Jaworski i Mariusz Kowalczuk oraz inni działacze PO, kojarzeni przede wszystkim z posłem Grzegorzem Raniewiczem. To, że w partii jest podział na zwolenników Raniewicza i zwolenników wicemarszałka województwa lubelskiego Krzysztofa Grabczuka, wiadomo od dawna. Najlepszym przykładem są głosowania na sesjach rady miasta. Rzadko zdarza się, by wszyscy radni PO mieli takie samo zdanie. Na ogół Jaworski, Kowalczuk i Malinowski mają inne zdanie niż Anna Mirzwa, Dariusz Grabczuk i Małgorzata Sokół.

Jak dowiedzieliśmy się, chełmska Platforma Obywatelska szuka kandydatów na kandydata na prezydenta Chełma. Mało prawdopodobne jest, by Piotra Malinowskiego zaakceptowali wszyscy działacze PO. Nieoficjalnie mówi się, że start w wyborach rozważa też Małgorzata Sokół, która o prezydencki urząd ubiegała się w 2010 roku. Pod uwagę rzekomo brany jest również inny scenariusz. Mianowicie grupa działaczy związanych z posłem Raniewiczem może utworzyć własną listę do rady miasta, zgłosić kandydata na prezydenta i całkowicie odłączyć się od pozostałych członków partii. Ci natomiast mieliby pójść do wyborów pod szyldem PO, lub powołać lokalny komitet wyborczy. (s)