Małoletni bandyci skatowali 33-latka

Najmłodszy ma zaledwie 15 lat, a najstarszy 17. Trzech nastoletnich bandytów skatowało 33-latka, by ukraść mu portfel. Do bulwersujących scen doszło na jednej z ulic w centrum Krasnegostawu.

Krasnostawscy policjanci zatrzymali trzech nastolatków w wieku od 15, 16 i 17 lat. Młodzieńcy na ul. Czystej w Krasnymstawie zaczepili nieznanego mężczyznę, którego pobili i skradli mu portfel. – 17-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Z kolei sprawą młodszych zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Zdarzenie miało miejsce w sobotę wieczorem (2 listopada). Nastolatkowie napadli na 33-latka.

Kopali go i bili po całym ciele, a następnie ukradli mu portmonetkę. – Krasnostawscy policjanci w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Jeden z nich próbował nawet podać dane personalne innej osoby, aby zmylić funkcjonariuszy. W wyniku dalszych ustaleń funkcjonariusze zatrzymali także trzeciego napastnika – dodaje Babicz. 17-latkowi grozi do lat 12 więzienia. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here